środa, 6 stycznia 2016

Optymistyczne oblicza fantastyki

Odrobiłem swoją jurorską pańszczyznę, przeczytałem sporo ponad 100 drabbli i nie zwariowałem. 
A trochę się tego bałem, przyznaję. Przy takiej ilości tekstów łatwo się zgubić i znielubić tę formę. Ale chyba nic się nie stało.
Chyba.

Jakościowo było bardzo różnie.
Najsmutniejszy jest chyba fakt nadsyłania prac z błędami ortograficznymi. To znaczy, że autor drabbla najwyraźniej nie zadał sobie trudu sprawdzenia tekstu wbudowanym w edytor słownikiem.
Chyba że drabbel pisany był w notatniku?
Ja rozumiem, nie każdego stać na MS Worda, ale są też darmowe zamienniki, jak Libre Office czy Open Office (to tak na początek) czy nawet dokumenty Googla (jakoś tam pisownię sprawdzające).
Na wszelki wypadek jednak nie pyszczyłem, tylko uczciwie dawałem autorowi szansę i czytałem opowiadanko do końca. Znowu - efekty różne ;-)

Czytając, oznaczałem (w pewnym ograniczonym zakresie) słowa kluczowe i mogłem na deser popełnić nic nie mówiącą infografikę ;-)
(Po kliknięciu w nią pewnie się powiększy i będzie lepiej widać.)

 Najwyraźniej sporo ludzi zainspirowało się Smokopolitanem jako współorganizatorem konkursu, bo było dużo opowiadań o smokach.

Tak więc - to tyle. Wyniki przekazałem organizatorom, niech teraz liczą, kalkulują, dopasowują z innymi jurorami.
I czekam na zwycięzcę :)

EDIT: Podobno to ja wybieram zwycięzcę. Czuję się manipulowany. Albo po prostu nie do końca wiem na co się zgodziłem. ;-) Więc - czekam aż dostanę podzbiór wybranych i będę działać dalej! ;-)

EDIT2: Poprawiłem inforgrafię. Fraa zwróciła uwagę, że na poprzednim rysunku pomieszałem Elfy z Krasnoludami. Wszystko przez to, że rysowałem zmęczony po przeczytaniu wszystkich tekstów konkursowych. A mówią, że czytanie rozwija... ;-)

2 komentarze:

  1. Czy na tej pięknej infografice obrazki elfa i krasnoluda nie zamieniły się miejscami? ^^ No, albo te elfy z dwoma toporami ostro pakowały :D

    I, oczywiście, gratuluję odrobienia pańszczyzny ;)

    OdpowiedzUsuń